Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite i często zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant

W najwyższym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej również znaleźć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych dań.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.