Smaczna kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Wśród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia europejska na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń i spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Bianca Kraków Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, ravioli i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film